Ogłoszenia

Lifting forum wraz z omówieniem nowych funkcji

Pojawiło się wiele zmian, które musicie poznać.

Na początek małe wyjaśnienie, bo przez ostatni czas na forum nic się nie działo i wielu z Was przestało tam w ogóle zaglądać. Byliśmy gotowi zrezygnować z jego prowadzenia na rzecz szybszego i wygodniejszego kontaktu za pomocą mediów społecznościowych. Doszliśmy jednak do wniosku, że samo forum to bardzo praktyczne i funkcjonalne miejsce, które po prostu będzie służyło do czegoś innego niż szybki i bezpośredni kontakt.

Dlatego klubowe forum zostanie, będziemy starali się je rozwijać i tutaj szczególnie ważna jest Wasza pomoc, bo im więcej piszących, tym ciekawsze będzie to miejsce. Będzie ono służyło do rozmów, ale długofalowych. Z punktu widzenia “tu i teraz” łatwiej oraz szybciej można to zrobić przez facebooka, ale w dłuższej perspektywie, kiedy zaczniemy zrzeszać szerszą liczbę osób, stały dostęp do treści będzie nieoceniony. Kto wie, może uda nam się stworzyć dużą społeczność powiązaną z marką Mercedes w centralnej Polsce? A pod kątem trwałego i szerokiego dostępu do zawartości, zarządzania nią i katalogowania jej, nie ma nic prostszego i skuteczniejszego niż typowe forum dyskusyjne. Piszemy to, aby szerzej dało się zrozumieć samą ideę i nasz punkt widzenia w tej sprawie.

Zmiany, zmiany, zmiany. Aby strona i forum były przyjazne w użyciu, muszą być funkcjonalne i… jakoś też wyglądać. Pokrótce wypunktujemy ostatnie “ulepszenia”.

#1 Automatyczna subskrypcja wszystkich tematów.

To najistotniejsza zmiana, bo kilka osób już sugerowało coś podobnego. Od teraz będziecie otrzymywać powiadomienia na podany przy rejestracji adres e-mail, kiedy ktoś założy nowy temat lub odpowie w którymś z istniejących. Umieszczony został tam fragment treści i odnośnik do konkretnego posta w danym wątku. Jeśli po odebraniu maila nie odwiedzicie forum, dalsze powiadomienia nie będą wysyłane. Dlatego, jak chcecie zachować ciągłość komunikatów, należy po prostu wejść na forum i odczytać dodaną wiadomość. Jeżeli pominiecie któregoś maila i wejdziecie na forum po pewnym czasie, serwer podeśle zaległe powiadomienie i będzie też informował o kolejnych.

Funkcja ta zostanie włączona na istniejących kontach, ale można ją w każdej chwili wyłączyć, a poniżej mały tutorial:

(W skrócie: Nazwa użytkownika -> Panel użytkownika -> Edytuj opcje -> Automatyczne subskrypcje (rozwijane menu)).

Po zalogowaniu na swoje konto, w prawej części na górze wyświetli się nazwa użytkownika ze strzałką. Klikamy ją, stamtąd przechodzimy do “Panelu użytkownika

Następnie po lewej stronie na dole klikamy “Edytuj opcje” i w dużej sekcji “Wiadomości i powiadomienia” na dole mamy rozwijane menu pod napisem “Automatyczne subskrypcje”. Zmieniamy ustawienia na “Wyłączone”.

Przyciskiem na samym dole akceptujemy zmiany i koniec.

#2 Nowy design forum.

Część z Was mogła zauważyć już zmiany. Trwało to wiele godzin, ale różnica jest ogromna i wg nas, jak najbardziej na plus. Kompletnie nowy wygląd, lepszy, świeższy, pasujący do głównej strony mblodz.pl. Odświeżona szata graficzna dostępna jest dla wszystkich. Jeżeli zauważycie jakiś problem w działaniu, dajcie znać bezpośrednio na forum.

#3 Reakcje.

Zmiana może nie najbardziej istotna, ale trzeba przyznać, że troszkę jej brakowało. Do tej pory można było tylko polubić post, teraz możliwości wyrażania emocji jest więcej. Reakcje dostępne są pod każdym postem po lewej stronie – przycisk “Zareaguj“. Po jego kliknięciu wyskoczy dodatkowe okienko z emotikonami do wyboru.

#4 Szybkie skróty.

Ta zmiana jest ściśle powiązana z nowym wyglądem. Wspominam o niej, bo znacznie może ułatwić dostęp do nowych treści na forum. Mowa o dwóch pozycjach w menu na samej górze.

Nowe posty z dzisiaj – po kliknięciu wyświetli się lista wszystkich tematów, w których pojawiły się nowe wiadomości.

Zobacz nieprzeczytane posty – zobaczycie wszystko to, co wydarzyło się od Waszej ostatniej wizyty. Jak ostatni raz na forum byliście tydzień temu, to tutaj będzie lista wszystkie nowe posty z całego tygodnia.

Podsumowanie.

Nie składamy broni i powyższe zmiany są swego rodzaju potwierdzeniem. Niektóre klubowe sprawy wychodzą nam lepiej, inne nieco gorzej, ale póki co nie odpuszczamy. Chcemy się jako społeczność rozwijać i poszerzać zakres oraz stopień zaawansowania działań.

Zapraszamy więc do wspólnej dyskusji na forum i to nie tylko o samochodach z gwiazdą na masce. Komentujcie zmiany, podsyłajcie swoje propozycje, pokazujcie swoje samochody.

Zareaguj!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Poinformuj znajomych:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Powrót na górę