Zloty i spotkania

Wspólny wyjazd na “Rajd samochodowy na orientację oraz zlot M-B.” – 23/05/2021

Jedziemy w okolice Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

W najbliższą niedzielę zostanie zorganizowana impreza, w jakiej nie braliśmy jeszcze udziału, a mianowicie rajd samochodowy na orientację w połączeniu ze zlotem Mercedes-Benz. Wystartuje on spod Urzędu Gminy w miejscowości Włodowice (160-170 km od Łodzi) o godzinie 12:00 i będzie prowadził szlakiem Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Sam rajd potrwa do 16:30-17:00, następnie odędzie się ogólny zlot po powrocie wszystkich załóg. Całość ma zakończyć się o godzinie 19:00. Wzięcie udziału jest oczywiście bezpłatne.

To, na czym polega taki rajd i jakie atrakcje czekają, przeczytacie bezpośrednio na stronie wydarzenia. My skupimy się tutaj na przedstawieniu wymagań i zorganizowaniu naszej grupy.

Podstawowe wymagania, aby wystartować w rajdzie:

#1 Zgłoszenie załogi. Można online pod tym adresem lub bezpośrednio na miejscu wydarzenia. Grupy zapisane online wyjeżdżają o 12:20, reszta o 14:00.

#2 Co najmniej dwie osoby w samochodzie. Kierowca + pilot.

#3 Aplikacja zliczająca odległość. Twórcy podają dwa przykłady, np. Car Performance Meter lub Rally Tripmeter.

Chętne osoby zapraszamy do wspólnej przejażdżki na miejsce rozpoczęcia imprezy. Spotkajmy się w niedzielę 23 maja 2021 roku o godzinie 9:00 na parkingu Pasażu Łódzkiego. Stamtąd, o godzinie 9:10 wyruszymy do Włodowic.

Aby uprościć komunikację między samochodami w trakcie podróży, zarówno podczas tego jak i innych wspólnych wyjazdów, zaczniemy korzystać z dodatkowej aplikacji w telefonie. Nazywa się dokładnie Zello PTT Walkie Talkie. Zasada działania mocno przypomina tytułową krótkofalówkę (walkie-talkie) lub na przykład radio CB. Z tej okazji przygotowaliśmy mały poradnik dotyczący tej aplikacji, aby ułatwić niektórym proces konfiguracji i obsługi.

Znajdziecie go na naszym forum. Wskazane jest, aby wszyscy lub co najmniej większość z uczestników miała tę aplikację w telefonie. Warto też zadbać o wcześniejszą instalację i konfigurację, gdyż w dniu wycieczki, a tym bardziej w trakcie jazdy nie będzie po prostu na to czasu.

Zapraszamy!

Zareaguj!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Poinformuj znajomych:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Powrót na górę