Ogłoszenia

Zapowiedź zmian i flota gadżetów

W związku z tegorocznymi zmianami, warto opisać garść istotnych kwestii.

Uznaliśmy, że warto pewne rzeczy wyjaśnić, objaśnić i ogólnie poinformować wszystkich niezorientowanych. Jak już zauważyliście, nasz klub od początku roku przechodzi swego rodzaju przeobrażenie i renesans, a teraz czas nakreślić pewien kierunek.

mblodz.pl

Rok rozpoczęliśmy od zaprezentowania nowej odsłony tejże strony internetowej. Hasło mblodz jest powiązane z grupą od wielu lat i nie może go zabraknąć i teraz, zaś strona mblodz.pl mimo iż działała to nie była aktualizowana. Czas to zmienić, dlatego będzie ona bezpośrednio związana z klubem i wszystkie oficjalne informacje, będą na niej publikowane. Nie rezygnujemy oczywiście z profili w mediach społecznościowych, jednak posłużą one głównie do powiadamiania o nowościach na stronie.

forum.mblodz.pl

Powstało równocześnie ze stroną, jednak chwilę później zostało przeniesione na inny silnik. Informowaliśmy o tym na stronie. Niezobowiązujące miejsce do dyskusji wewnątrz klubu. Darmowe i dostępne dla każdego, kto założy na nim konto. Można zaprezentować tam swoje samochody, wystawiać oferty sprzedaży, przedstawiać pomysły np. dot. wyjazdów klubowych, czy po prostu dyskutować o motoryzacji.

Idziemy w tej kwestii pod prąd, ponieważ trendem jest przenoszenie się na zamknięte facebookowe grupy. Nasza dotychczasowa grupa tego typu, mimo iż nieco wygodniejsza, to jednak nie daje tyle możliwości co normalne forum. Całokształt funkcji forumowych powinien być z korzyścią dla wszystkich członków. Daje ono chociażby możliwość prowadzenia swojego wątku dotyczącego danego pojazdu, co niemożliwe byłoby na facebooku. Wszelkie pozytywne i negatywne komentarze mile widziane właśnie tam.

Status klubowicza.

Kolejną ze zmian jest wprowadzenie pojęcia Klubowicza. Chcielibyśmy zaoferować stałym i najwierniejszym członkom coś więcej niż ogólne spoty, dlatego ustalona została składka, z której finansowane będą różne atrakcje, produkty, czy usługi związane z klubem, na przykład: domena strony internetowej, produkcja i przygotowanie gadżetów, itp.

Jeżeli masz konto na naszym forum, zajrzyj do tego tematu.

Kto może zostać klubowiczem i jakie są wymagania dołączenia?

Nie dołącza się do tego grona w żaden konkretny sposób. My zapraszamy do tego grona ludzi, którzy są stałymi bywalcami spotów, chcą uczestniczyć w życiu klubu, rozwijać go, są aktywne i można im zaufać. Np. osoba, która pojawi się na dwóch czy trzech imprezach w roku, nie dostanie szansy dołączenia. Jedynym warunkiem wytypowanej osoby (jeżeli wyrazi chęć i zgodę) będzie konieczność opłacenia składki członkowskiej w wysokości 50 zł/rok. Miło byłoby też, gdyby była aktywnym forumowiczem, jednak nie trzeba nic opłacać, aby tego forum korzystać. Jest dostępne dla wszystkich niezależnie od statusu.

Co oferujemy w zamian?

#1 Na początek otrzymuje się odpowiednią rangę i dostęp do działu na forum tylko dla Klubowiczów, co daje bezpośredni wpływ na przyszłość klubu. Gdy forum się rozwinie i życie klubowe w pełni tam przeniesie, będziemy umawiać się za jego pośrednictwem na różne nieoficjalne spotkania integracyjne, sesje zdjęciowe, zloty.

#2 Bezpłatne gadżety lub zniżki na nie. Szczegóły poniżej i na forum.

#3 Zniżki w różnych firmach na terenie województwa. Na ten moment mamy już trzech partnerów, jednak kompletna i oficjalna lista zostanie dopiero opublikowana.

Zloty i spotkania.

Mimo iż przez ostatni rok spoty odbywały się dosyć regularnie i były uzupełnione kilkoma wycieczkami w różne miejsca, to chcielibyśmy pójść kilka kroków naprzód. Spotkania na mieście, będą odbywały się w różnych miejscach i nie będą tylko statyczne. Chcielibyśmy odwiedzić również kilka okolicznych miejscowości. Do tego należy doliczyć wyecieczki na inne zloty, czy tak jak w zeszłym roku, odwiedzić jakieś motoryzacyjne imprezy. To są pomysły, które na pewno uda nam się zrealizować, jednak mamy też w planach kilka ambitniejszych projektów, ale czas pokaże czy uda się je doprowadzić do skutku.

Nie bez znaczenia będą również zdjęcia ze spotkań, gdyż obecnie posiłkujemy się telefonami. To na szczęście tylko tymczasowe rozwiązanie, bo chcielibyśymy lepiej dokumentować nasze zgrupowania. Powstanie również bardziej sensowna galeria na stronie.

Gadżety.

Jeżeli masz konto na naszym forum, zajrzyj do tego działu.

Jak każdy szanujący się klub, postanowiliśmy przygotować serię produktów sygnowanych logiem naszej grupy. To nie tylko marketing, ale też indywidualny styl i charakter. Informacje o nich będą pojawiały się w podlinkowanym wyżej wątku na forum oraz bezpośrednio na stronie. Zakup możliwy wyłącznie za gotówkę i tylko na oficjalnych spotach.

Na tę chwilę mamy przygotowane dwa produkty.

#1 Kalendarz na 2021 rok. Cena: bezpłatny dla Klubowiczów i 10 zł dla każdego innego zainteresowanego. Zobacz zdjęcie.

#2 Ramki pod tablice rejestracyjne. Cena: 15 zł dla Klubowiczów i 30 zł dla każdego innego zainteresowanego. Zobacz zdjęcie.

W kolejnych miesiącach powinny pojawić się koszulki i naklejki.

 

Chcieliśmy podzielić się tym z Wami, abyście wiedzieli, że klub jako grupa zrzeszająca użytkowników i pasjonatów marki ma w planach ambitny rozwój. Nie składamy broni, a statyczne spoty to nie wszystko na co nas stać. Dużo zmian, dużo organizacji, dużo pomysłów i jeszcze trudniejsza sytuacja z Polsce. Jesteśmy świadomi, że nie wszystko uda się zrealizować w tym roku, natomiast nie planujemy kończyć działalności a przyjęty format mamy nadzieję, że zyska na znaczeniu w dłuższej perspektywie.

Bez ludzi, czyli Was nie ma klubu! Tak więc przyjeżdżajcie na spotkania, czytajcie stronę, piszcie na forum (to naprawdę ważne), podrzucajcie swoje pomysły i zapraszajcie znajomych!

Dziękujemy!

Zareaguj!
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Poinformuj znajomych:
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
5 miesięcy temu

[…] Dziękujemy za obecność, jednocześnie wypatrujcie zapowiedzi kolejnych wyjazdów i spotkań! O tym, jak kształtuje się przyszłość klubu i jakich można się spodziewać zmian oraz atrakcji, przeczytacie w tym wpisie. […]

trackback
4 miesięcy temu

[…] Klubowe gadżety i kilka słów o przyszłości Mercedes-Benz Klub Łódź znajdziecie tutaj. […]

trackback
4 miesięcy temu

[…] Na Pasażu, niezależnie od ewentualnej wycieczki, będzie możliwość zaopatrzenia się w klubowe gadżety. Dokładna lista z opisem i wieloma innymi informacjami, znajduje się w tym wpisie. […]

trackback
3 miesięcy temu

[…] z zapowiedziami (chociażby tutaj), oprócz zwykłego stania na parkingu, próbujemy różnych innych aktywności. Dlatego […]

trackback
2 miesięcy temu

[…] I oczywiście przypominamy o klubowych ramkach. Koszt: 30 zł za komplet. Dla klubowiczów cena wynosi 15 zł. Szczegóły w tym wpisie. […]

Powrót na górę